Muş 2 Şubesi

Mahir Barışan Memur-Sen İl Temsilciliği için Güven Tazeledi

Memur Sendikaları Konfederasyonu (Memur-Sen) 5. Olağan Genel Kurulunda mevcut başkan Mahir Barışan, tekrar il temsilcisi seçilerek güven tazeledi.

Eğitim Bir Sen Muş Şubesi Hizmet binasında gerçekleşen seçime tek aday olarak giren Mahir Barışan, seçime katılan delegelerin tamamının oyunu alarak 4 yıllığına tekrar emaneti yüklendi.

Güven tazeleyerek 4 yıl daha görevinin başında olacak olan Başkan Barışan, yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Sorumluluk aldık, emanetin ağırlığının farkındayız. Memur Sen sadece Türkiye’nin değil Dünyanın da en büyük sivil toplum hareketidir. Büyüklüğünü gücünü üyesinden misyonundan, vizyonundan almaktadır. Her zaman her yerde hakkı üstün tutan hukukun doğru işlemesi için mücadele eden bir teşkilattır. 28 yıllık tarihimizde asla değnek olmamış denek olmamıştır. Irgat sendikacılığı yapmamış, vesayetin sopası olmamış, bilakis duruşu ile tutumu ile destansı mücadeleler sergilemiştir. Bizler sendikacılığın yanında aynı zamanda bir iyilik hareketiyiz. Bizim bir diğer adımız Merhamet Sendir. Üye, ülke, yerküre söz konusu olduğunda sağına soluna bakmadan ben burdayım buradayım diyen bir teşkilâtız. Sadece kendimiz haksızlığa uğradığımızda değil, merhum Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın dediği gibi "hangi fikir kampı içerisinde yer alırsa alsın, hangi düşüncede olursa olsun ben ona da hakkı hayat tanımasının kavgacısıyım" diyerek ilkesel duruşumuzu özetlemiştir.” 

Barışan, açıklamasının devamında 4 yıl boyunca istişare ile hareket etmeye devam edeceğini belirterek: “2018 de ortak imza ile seçilmiştim geçen dört yılda üye için ülke için yerküre için koştuk koşuşturduk. Koşullara göre pozisyon almadık, diğerlerine göre değil değerlerine göre sendikacılık yaptık, yapmaya devem edeceğiz. Emaneti aldığım bu dört yıl için de her zaman yaptığım gibi istişareye önem vereceğim. Üyenin derdine koşacak, ülkenin sorunlarını konuşacak, öncülerimizin, kurucularımızın yaptığı gibi doğru yerde doğru zamanda dosdoğru işler yapmaya devam edeceğiz. Mağdurun yanında olacak, mazlumun sesi olacağız. Bu ülkede kaldırımın taşı sökülmeden, esnafın camı kırılmadan vesayete payanda olmadan, ırgatlık yapmadan da sendikacılık yapılabileceğini gösterdik. Bizim kimse ile derdimiz yok bizim kimse ile hesabımız yok. Biz iyilik için koşuşturuyoruz. Medeniyet değerlerimizi merkeze alarak mücadele ediyoruz. Doğru ne ise söylüyor, güzel iş ne ise yapıyoruz. Ülkemizde sendikacılığı iki evreye ayırabiliriz. Memur-Sen'den önce sendikacılık, Memur-Sen’den sonra sendikacılık. Sadece üyenin kazanımlarına odaklanmadık. Ülkenin politikalarına omuz verdik. Dışarıda ülkemizin sözcüsü, devletimizin yumuşak gücü olduk. 4688 sayılı yasanın sınırlamalarına karşılık, Yasaların ve Anayasanın çalışma hayatında açtığı alanları çok iyi etüt ederek kazanımlar ürettik. İlimizde genel merkezimizin politikalarını uygulayacak hizmet kolu başkanlarımız ile istişareli hareket etmeye devam edeceğim. Ben bir kez daha beni bu göreve layık gören başkanlarıma, delegasyonumuza teşekkür ediyorum. Merhum Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan’ın emanetine sahip, Kıymetli Genel Başkanımız Ali Yalçın'ın sorumluluğuna ortak olacağım için mutluyum. Rabbim doğrudan ayırmasın, üyemize ülkemize bizi mahcup ettirmesin.” dedi.