Muş 2 Şubesi

7. Dönem 2. Grup Teşkilat Eğitim Programı gerçekleştirildi

Eğitim-Bir-Sen 7. Dönem 2. Grup Teşkilat Eğitim Programı, 44 ilden 67 şubenin yönetim kurulları, ilçe ve üniversite temsilcileri ve kadınlar komisyonu başkanlarının katılımıyla İstanbul’da yapıldı.

Toplantının açılışında konuşan Ali Yalçın, Türkiye’nin demokratikleşmesini, kendi medeniyet kökleriyle buluşmasını, değerleri üzerinde yükselmesini istediklerini belirterek, “Biz, bu ülke cesaretiyle, heybetiyle, adaletiyle dünyaya güven veren, mazlumların yanında duran ülke olmaya devam etsin istiyoruz. Biz, mazlum ülkeler ‘Bir yiğit ayağa kalkarsa diğerlerinin omurgası sertleşir’ diyerek Türkiye’den cesaret alsın, sömürüye karşı dirençleri artsın istiyoruz. Biz, Cumhurbaşkanımızın egemenlerin yüzüne haykırdığı ‘Dünya beşten büyüktür’ itirazı küresel direnişe şiar olsun, kapitalizmi reddeden, emperyalizme itiraz yükselten, adil bir dünya özlemi çeken herkes Türkiye’den güç bulsun istiyoruz. Ve biz, ‘Dünya beşten büyüktür’ şiarını emek mücadelemize taşıyarak, ‘Dünya beşten, emek sermayeden büyüktür’ diyor, emeğin kıymeti bilinsin, küresel emek dayanışması güç kazansın istiyoruz. Memur-Sen, bu idealle yolculuğunu sürdüren, entelektüel kapasitesi yüksek bir harekettir. Bizim gayretimiz bu, hedefimiz bu, iddiamız, idealimiz bu” şeklinde konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından eğitim toplantılarına geçildi. İki gün süren programda, Halil Etyemez, Hıdır Yıldırım, Doç. Dr. Mustafa Bostancı, Tarkan Zengin, Prof. Dr. Mehmet Merve Özaydın ve Mustafa Canıtez, kamu görevlileri sendikacılığına, sendikal çalışmalara ve teşkilatlanmaya ilişkin sunumlar yaptılar.  

Toplantıya şubemiz adına Şube Başkanımız Turan GülerŞube Sekreterimiz Erdal Korkmaz, Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcımız Savaş Demirel, Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız İnan Kaynak, Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcımız Yahya Adanır, Hukuk ve Toplu Sözleşmeden Sorumlu Başkan Yardımcımız Ali Ziver Çifçi, Eğitim ve Sosyal İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcımız Ferit Tanış ve Şube Kadın Kolları Başkanımız Buşra Taşkan katıldılar.