Muş 2 Şubesi

İl Divan Toplantımızı Gerçekleştirdik

01 Ekim 2020 tarihinde Muş Alparslan Üniversitesi Konukevinde gerçekleştirilen il divan toplantımıza Genel Merkez yönetim kurulu üyelerimizden Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin'in yanı sıra şubemizin yönetim, denetim ve disiplin kurulları asıl ve yedek üyeleri, üst kurul delegesi ve işyeri temsilcileri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Şube Başkanımız Dr. Öğretim Üyesi Turan Güler, ilk olarak 2018 Eylül ayında bağımsız şube olduklarını ve o günden bu yana hem çalışanların sorunlarını çözmek hem de üye sayısını arttırmak için canla başla çalıştıklarını ifade ederek, divan toplantısına katılanlardan bu konuda yardımcı olmaları için destek istedi. Güler konuşmasına şöyle devam etti; "Biz temelde insanlara faydalı olmayı hedefleyen bir teşkilatız. Sendikacılık yaparken, hep haklının yanında, haksızın karşısında olmaya özen göstermişizdir. Hiçbir zaman güçlüyü haklı kılmaya çalışmadık, tam aksine haklıyı güçlü kılmaya çalıştık. Biz bu toplumun ortak değerleriyle barışık bir sendikacılık yapıyoruz. Ülkemizde memur sendikacılığı ancak Memur-sen ve Eğitim-Bir-Sen'in sahaya inmesiyle gerçek değerini bulmaya başladı. Ülkemizin birliği, milletimizin dirliği her şeyin üzerindedir. Biz biliyoruz ki çilesini çekmediğimiz şey bizim değildir. Öyleyse önce sendika yöneticileri olarak bizlerin sağlam ve güçlü bir teşkilat bilincine sahip olmamız gerekir. Akabinde tüm üyelerimize bu sendikal bilinci taşımak zorundayız.”

Pandemi sürecinde Eğitim Bir Sen ve Memur sen olarak yapılan hizmetlerden de kısaca söz eden Güler, sözü daha sonra toplantıya sanal olarak canlı bağlanan sendikamız Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin'e bıraktı. 

Mithat Sevin konuşmasına toplantıya katılanlara genel merkez yönetim kurulunun ve Genel Başkan Ali Yalçın'ın selamını ileterek başladı.  Sözlerine üniversitelerde çalışan tüm akademik ve idari personellerin sorunları için yıllardır mücadele verdiklerini belirterek, bugüne kadar birçok kazanım elde edildiğini ve bundan sonraki süreçte daha fazla kazanımlar elde etmek için mücadelelerine devam edeceklerini ifade ederek devam etti.

Toplantıda son olarak söz alan yönetim kurulu üyelerimiz sorun ve önerileri dile getirdi. Toplantı, şube başkanımız Turan Güler’in tüm üyelere katılımları için teşekkür etmesi ile son buldu.

Toplantı, şube başkanımız Turan Güler’in tüm üyelere katılımları için teşekkür etmesi ile son buldu.