Muş 2 Şubesi

Divan Toplantımızı Genel Başkanımız Ali Yalçın

Şube Divan toplantımızı sendikamız Genel Başkanı Ali YALÇIN'ın katılımıyla yaptık. Online olarak yapılan toplantıya şube yönetim kurulumuz asil ve yedek üyeleri, denetleme ve disiplin kurulları asil ve yedek üyeleri, işyeri temsilcileri ile kadın komisyonu başkanı katıldı.

Şube başkanımız Turan Güler'in şube faaliyetlerimiz ve  kuruluş geliştirme ödeneğinin idari personele ödenmemesi ve idari personel sayısının azlığı gibi üniversitelerdeki sorunlarla ilgili açılış konuşmasından sonra, Genel Başkan Ali Yalçın toplantıdaki katılımcılara seslendi.

Pandemi sürecinde sendikanın maddi ve manevi desteklerinden bahseden Yalçın, "Şimdi Vefa Zamanı Kampanyası"na 1.000.000 Türk lirası, "Bizbize Yeteriz Kampanyası"na 1.000.000 Türk lirası maddi destek verildiğini, sendikanın konukevinin ücretsiz bir şekilde üç öğün yemek çıkacak şekilde sağlık çalışanlarına tahsis edildiğini, sağlık çalışanları için 50.000 adet koruyucu malzeme temin edildiğini ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Diyanet İşleri Başkanlığına 1.500.000 Türk lirası değerinde gıda kolisi verildiğini ifade etti. Malcolm X'in "Kimse sana özgürlüğünü vermez. Kimse sana eşitliği, adaleti ve başka hiçbir şeyi vermez. Eğer gerçekten adamsan, bunları kendin alırsın" sözünü hatırlatan Genel Başkan Ali Yalçın, örgütlü yapılanmanın kazanımlarından ve özellikle Türkiye'deki öneminden bahsetti.

Daha sonra tüm katılımcılara selamlama ve varsa sorun iletmeleri için söz hakkı verildi. Toplantımız, Ali Yalçın'ın katılımcılardan gelen soruların tamamını yanıtlamasından sonra sona erdi.